Швидкочитаночкаю 1 кл. Сучасні вправи та оповідання, які покращують техніку читання

Швидкочитаночкаю 1 кл. Сучасні вправи та оповідання, які покращують техніку читання
%D0%A8%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BA%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%8E+1+%D0%BA%D0%BB.+%D0%A1%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BD%D1%96+%D0%B2%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8+%D1%82%D0%B0+%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%2C+%D1%8F%D0%BA%D1%96+%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%89%D1%83%D1%8E%D1%82%D1%8C+%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D1%96%D0%BA%D1%83+%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F - фото 1
27 грн
37236
ISBN
978-966-178-656-0
Издательство
Літера
Категория
Учебная
Год
2016
Страниц
48
Формат
84х108 1/16 (205х260 мм)
Обложка 
М'яка
Оформление
Частичная лакировка
Тип бумаги 
Офсет
Язык
Український
Иллюстрации
Чорно-білі
  • По ХарьковуДоставка курьером - 100 грн
    Бесплатно - от 2000 грн
  • По УкраинеБесплатно - от 2000 грн
    Новая Почта - от 40 грн
    Укрпочта - от 25 грн
  • Международная доставкаУкрпочта...
Подробнее о доставке

Читання - це не тільки джерело багатого духовного життя, основа розвитку інтелекту, а й передумова успішного навчання у школі. Учневі, який читає повільно, важче сприйняти й усвідомити інформацію, необхідну для опанування предметів, передбачених шкільною програмою. Виконання домашніх завдань у такої дитини займає більше часу, призводить до швидкої стомлюваності, викликає негативні емоції, що зрештою може спричинити і втрату інтересу до навчання взагалі.

І хоча швидкість читання залежить насамперед від темпераменту і характеру людини, впливати на неї можна і потрібно. Адже дослідженнями доведено, що тренування швидкісного читання - це і є коригування психофізичного стану дитини.

Пропонований посібник створений з метою допомогти першокласнику в організації цілеспрямованої діяльності щодо формування та розвитку навичок читання. Він містить доступні тексти і завдання, подані у послідовності від простішого до складнішого, спрямовані на нарощування темпу читання, розширення площі зорового сприймання, розвиток артикуляції, мислення, уваги. «Швидкочитаночку» доцільно використовувати як на уроках навчання грамоти у букварний та післябукварний періоди, так і для самостійного читання вдома.

Існує чимало вправ, технік і методик для того, щоб дитина навчилася читати швидко. Це і розвиток артикуляції та дихання, і подолання бар'єру промовляння, і активізація мислення. Останнім часом чимало уваги педагоги приділяють розширенню площі зорового сприймання. У процесі читання очі рухаються стрибкоподібно. Це можна перевірити, спостерігаючи за очима людини, яка читає. Сприйняття тексту відбувається в момент зупинки очей. Саме тоді і втрачається найбільше часу. Чим більша у людини площа зорового сприймання, тим менше стрибків потрібно здійснити для прочитання рядка - і, відповідно, тим швидше вона читає. У молодшому шкільному віці вправи на розширення площі зорового сприймання особливо дієві. Дитина легко захопиться грою, яку ви їй запропонуєте.

Перед початком читання або в перерві між заняттями покажіть дитині таблиці Щульте (див. с. 2 обкладинки). Попросіть дитину розслабити очі й зосередити погляд на цифрі, що в центрі. Суть гри полягає в тому, щоб, не переміщуючи погляду, «позбирати» олівцем числа від 1 до 9 по порядку. І зробити це потрібно якомога швидше. Хто відірве погляд, той програв. До-
рослий фіксує час, за який дитина з'єднає усі цифри, і щоразу повідомляє результат.

Наступна вправа - читання слів у трикутниках. Принцип і порядок виконання ті самі, що і з таблицями Щульте. Розслабити м'язи очей, сфокусувати погляд на точці в центрі й читати слово в цілому.

Після таких нескладних вправ запропонуйте дитині прочитати оповідання. Коротенькі розповіді, спеціально написані про дітей і для дітей, мають цікаві, зрозумілі сюжети і яскраве емоційне забарвлення. Оптимальні обсяг, розмір рядка і шрифту зроблять читання комфортним і легким. Ілюстрації допоможуть зрозуміти образ і характер головних героїв. Запропоновані оповідання передбачають широкий простір для творчого застосування різноманітних форм і методів навчання. Наприклад, після прочитання тексту доцільно поставити декілька запитань за його змістом або запропонувати дитині намалювати малюнок за сюжетом оповідання.

Перед тим як перевіряти техніку читання, розберіть найдовші слова із тексту, особливо ті, в яких є збіг приголосних. З'ясуйте, чи зрозумілі значення цих слів. Запропонуйте дитині тричі прочитати текст протягом хвилини, щоразу фіксуючи кількість прочитаних сліз. Для зручності підрахунку у кінці кожного рядка тексту вказано кількість слів. Навчальною програмою з української мови для учнів 1-го класу визначено нормативи читання вголос: 20-30 слів за хвилину в II семестрі. За умови методично правильно організованого навчання читання кожний першокласник здатний досягти цих показників і навіть перевершити їх.

*. Формування техніки читання - тривалий процес, у якому важлива саме частота тренувальних вправ. Задля досягнення кращих результатів доцільно працювати із цим посібником 10-15 хвилин щодня, час від часу повертатися до вже пройдених сторінок, щоб закріпити навички читання. Обов'язково заохочуйте дитину, особливо звертайте увагу на її успіхи. Адже навіть найменший успіх породжує радість і впевненість у своїх силах, а отже, й бажання перевершити свої досягнення.

¦ Пам'ятайте: тільки систематичною щоденною роботою над розвитком навичок читання можна досягти успіху в цій справі. Сприятимуть цьому також наполегливість, терпіння і любов до вашого учня. А найбільшою нагородою за ваші зусилля буде те, що одного дня ваша дитина скаже: «Мені подобається читати!»

Товар входит в категории

Вы можете купить книгу с доставкой курьером новой поштой укрпочтой Кривой Рог, Львов, Полтава, Житомир, Черкассы, Харьков, Чернигов, Винница, Тернополь, Киев, Луцк, Ровно, Хмельницкий, Херсон, Кировоград, Николаев, Днепропетровск, Ужгород, Запорожье, Суммы, Черновцы, Одесса, Ивано-франковск, другие города Украины. только в нашем магазине низкие цены, возможен торг, прямые поступления от издательства,книги под заказ, печать книг на заказ, компьютерные книги на английском языке.

Ви можете купити придбати книгу з доставкою кур'єром нова пошта Укрпошта Кривий Ріг, Львів, Полтава, Житомир, Харків, Чернігів, Вінниця, Тернопіль, Київ, Луцьк, Рівне, Хмельницький, Херсон, Кіровоград, Миколаїв, Дніпропетровськ, Ужгород , Запоріжжя, Суми, Чернівці, Черкаси, Одеса, Івано-франківськ, інші міста України. тільки в нашому магазині низькі ціни, можливий торг, прямі надходження від видавництва, книги під замовлення, друк книг на замовлення, комп'ютерні книги англійською мовою.